Nedjelja, 5 Maja, 2024

EURO 2020: Šik opisao kako je dao čuveni gol

Reprezentacija Češke Republike je reklo bi se lakše od očekivanog došla do pobjede nad domaćom ekipom.

Česi su juče na najbolji mogući način krenuli svoj put na EURU pobjedom nad Škotskom rezultatom 2:0.

Mreža se zatresla u 42. minuti. Češka je povela sa 0:1, a strijelac je bio Šik na asistenciju Kufala.

Drugo poluvrijeme je otvoreno na spektakularan način. U 52. minuti Šik je šutirao sa centra, lobovao golmana Maršala za 0:2 i postigao je najljepši gol dosadašnjeg dijela evropskog šampionata i jedan od najljepših golova u istoriji EURO-a.

Nakon šoka, Škoti su pokušavali doći do pogotka koji bi ih vratio u život, no u tome nijesu uspjeli.

Česi su se nakon drugog gola malo povukli, čekali šansu iz kontri, dok Škoti nijesu bili uvjerljivi u završnicama, iako su imali nekoliko lijepih akcija. Pred kraj meča Adams još jednom prijeti, no sigurno je intervenisala odbrana Češke i tako je ostalo 0:2.

Heroj pobjedničke ekipe, Patrik Šik, objasnio je na koji je način postigao eurogol u 52. minutu.

– Vidio sam da je golman daleko od linije. Još sam u prvom poluvremenu primjetio da ima taj običaj i znao sam da će se takva situacija ponoviti. Prije šuta sam još jednom pogledao gdje golman stoji i šutirao sam, rekao je napadač Bajer Leverkuzena.