Srijeda, 8 Maja, 2024

Dinamo pobijedio Betis u Sevilji

Pobjedu Zagrepčanima donio je Petković, koji je u 77. minutu realizovao penal nakon igranja rukom i reakcije vara.

Uzalud je nekadašnji reprezentativac SFRJ i fudbaler Hajduka iz Splita, Robert Jarni navijao za svoj bivši klub, kada je njegov Betis, ipak, poražen u Sevilji od Dinama sa 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige konferencija.

Na pragu senzacije bio je Bodo iz Glimta koji je u Amsterdamu vodio sa 2:0 protiv Ajaksa i u nadoknadi vremena primio dva gola, pa je utakmica završena 2:2.

Gronbak je postigao oba gola za Bodo, prvo u 16. minutu, a potom i u 64, ali je prvo u drugom minutu nadoknade Van den Bomen smanjio iz penala, a konačan rezultat u 97. minutu postavio Berghuis.