Nedjelja, 19 Maja, 2024

Borusija Dortmund ide na Vembli

Fudbaleri PSŽ-a bili su mnogo bolji rival večeras u revanšu, ali nijesu uspjeli da pronađu put do mreže Borusjije koju je četiri puta spašavao okvir gola u drugom poluvremenu, po dva puta stativa i prečka.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda idu na Vembli u finale Lige šampiona po svoju drugu tituliu prvaka Evrope, a da li će se u Londonu igrati njemačko finale znaće se sjutra nakon revanša u Madridu u kojem igraju Real i Bajern (2:2).

Borusija Dortmund je i u drugom meču, večeras na Parku prinčeva pobijedila PSŽ sa 1:0, a gol odluke nakon kornera Branta postigao je u 50, minutu Humels, koji je najviše skočio na drugoj stativi i lako pogodio mrežu Parižana.

Prije 11 godina kada je takođe finale bilo na Vembliju meč za titulu igrali su Bajern i Borusija, a ukoliko Bavarci sjutra eliminišu Real, 1. juna gledaćemo reprizu.

Zanimljivo da je prije 11 godina u polufinalu Borusija eliminisala Real. koji je sada rival Bajerna, a najtrofejniji njemački klub je tada bio bolji od Barselone.

Vodećem golu Humelsa prethodila je stativa Zaira Emerija u 47. minutu, iskosa sa desne strane.

PSŽ – BORUSIJA DORTMUND 0:1 (0:0)

Pariz – Stadion: Park prinčeva. Gledalaca: 48.229. Sudija: Danijele Orsato (Italija). Strijelac: 0:1. Humels 50.

Žuti kartoni: Dembele, Hakimi (PSŽ), Sabicer, Humels (Borusija Dortmund)

PSŽ (4-3-3): Donaruma – Hakimi, Markinjos, Beraldo, Mendes – Zair Emeri (od 75. Li), Vitinja, Ruiz (od 64. Asensio) – Dembele, Ramos (od 64. Barkola), Embape.

DORTMUND (4-2-3-1): Kobel – Rajerson, Šloterbek, Humels, Matsen – Džan, Zabicer – Sančo (od 67. Sule), Brant (od 85. Nmeha), Adejemi (od 56. Rojs) – Filkrug.