Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Denver u direktnom duelu za prvo mjesto savladao Minesotu

Nagitsi sada imaju 56 pobjeda, jednu više od Timbervulvsa i na korak su od toga da u plej-of uđu kao lideri.

Dva meča prije kraja regularnog dijela sezone u NBA ligi aktuelni šampion je stigao na vrh tabele.

Denver je preuzeo prvo mjesto nakon što je u direktnom duelu savladao Minesotu 116:107.

Dominirao je Nikola Jokić, koji je bio nezadrživ za jednog od najboljih defanzivaca u ligi Rudija Gobera i ponajbolju odbranu u NBA ligi ove sezone.

Jokić je 20. put u karijeri dao više od 40 poena – upisao je 41, imao je i 11 skokova i sedam asistencija, uz samo četiri promašaja iz igre (20-16).

Pomogao mu je Džamal Marej sa 20 koševa za 27 minuta, Majkl Porter je upisao 18…

Kod protivnika je najefikasniji bio Entoni Edvards sa 25, ali se nije upisao u posljednjoj četvrtini…