Četvrtak, 2 Maja, 2024

Debakl Budve u Zadru

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da Budva neće dobro proći, a konačnih 18:7 (3:1, 5:0, 3:2, 7:4) za Zadar potvrda su velike krize kluba iz prijestonice crnogorskog turizma.

Vaterpolisti Budve doživjeli su pravu rezultatsku katastrofu na turniru A1 regionalne lige od domaćeg Zadra.

Dva gola za Budvu postigao je Stzefan Kruta, dok su se po jednom u strijelce upisali Danilo Radonjić, Luka Savić, Todor Vukčević, Stefan Kovačević i Tadija Matijašević.

Najefikasniji u ekipi Zadra bio je Domagoj Butić, koji je postigao četiri gola, Luka Donđivić se tri puta upisao u strijelce, a po dva pogotka dali su Arijan Raći, Slavko Ćalić i Karlo ražov. Po jedan gol postigli su Roko Bašić, Ante Donđivić i Marin Jovančević.

Koliko je loše igrao tim Budve, pogotovo u odbrani najbolje govori podatak da od 20 šuteva u okvir gola samo dva je odbranio golman Dragan Kolesko.