Nedjelja, 5 Maja, 2024

Crna Gora protiv SAD za sedmo mjesto u Fukuoki

Ogromnih 13:9 imali su vaterpolisti SAD protiv Francuske pet minuta prije kraja utakmice, protiv Grčke su vodili 9:4, za plasman od 5. do 8. mjesta, a na kraju ostali bez pobjede.

Sve što smu mogli prokockati na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki reprezentativci SAD su prokockali, pro protiv Grčke, a danas i protiv Francuske

Francuska je upornom igrom stigla do izjednačenja (13:13), nakon boljeg izvođenja peteraca i do pobjede 18:16 (1:3, 3:3, 4:5, 5:2 – peterci 5:3) i tako selekciju Dejana Udovičića poslali na meč sa Crnom Goru za 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Francuska je tako već sada izborila plasman na naredno Svjetsko prvenstvo u Dohi, pošto će za 5. mjesto igrati protiv Italije koja je ranije obezbijedila plasman u Katar.

Najefikasniji u pobjdničkom timu bili su Toma Verno i nekadašnji crnogorski reprezentativac Ugo Kruzija sa po četiri pogotka, dok su na drugoj strani bolji od ostalih bili Aleks Boven (šest golova) i Džoni Huper (četiri).