Čovićev projekat snova dio istorijskog rekorda Majka Džejmsa

Monako je večaras na svom parketu pobijedio Crvenu zvezdu 98:80 (25:17, 21:21, 25:22, 29:20) i tako ostao u konkurenciji za plasman na drugo mjesto u Evroligi prije plej-ofa.

Poslije novog poraza u Evroligi Crvene zvezda je čvrsto prikovana za 16. mjesto na tabeli i sada je definitivno jasno da od plasmana u plej-ina čak ni teoretski nema šanse.

Imali su košarkaši Monaka nekoliko prilika i napada da “razbiju stotku”, ali su ostali na konačnih 98 poena.

Utakmicu je obilježio Majk Džejms koji je večeras oborio rekord Vasilisa Spanulisa po broju poena u Evroligi. Džejmsu je za obaranje rekorda bilo neophodno 12 poena, a tri minuta i 55 sekundi prije kraja prvog poluvremena američki košarkaš je sa dva pone stigao do brojke 13 i istorijskog uspjeha.

Ako je za utjehz Nebojši Čoviću i Crvenoj zvezdi ove sezone su makar bili dio istorijskog uspjeha Džejmsa, koji je meč završio sa ukupno 20 poena.

U Crvenoj zvezdi koja je i ove sezone potrošila desetine miliona na skupa pojačanja ostaja da do kraja sezone broji trofeje u takmičenjima Srbije i da niže pobjede u dogovorenim mečevima protiv FMP-a. Vjerovatno je moguće u tom segmentu stići do nekog svjetskog rekorda, pošto trenutno imaju niz od 39 pobjeda.

Možda bi revnosni Čovićevi statističari mogli da “iskopaju” taj podatak kako bi i na taj način zadovoljili taštinu predsjednika kluba koji ima nekoliko imena i adresa.