Subota, 4 Maja, 2024

Bundesliga: Haland spasilac Borusije, ubjedljivi Ajntraht i Verder

Pogotkom Erlinga Halanda u petom minutu sudijske nadoknade, Borusija iz Dortmunda pobijedila je na gostovanju Fortuni Dizeldorf 1:0, u 31. kolu Bundeslige.

Haland, Foto: AFP

Nijesu “milioneri” blistali na ovom gostovanju, ali su na kraju uspjeli da dođu do tri boda i opravdaju ulogu favorita.

Herta je povela golom Pjonteka protiv Ajntrahta, ali je u finišu prvog dijela ostala sa desetoricom nakon isključenja Bojate.

Znali su to gosti da iskoriste i daju četiri gola u nastavku, a posebno se sa dva pogotka istakao Andre Silva.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je Verder u Paderbornu 5:1.

Već na poluvremenu bilo je 0:3, uz promašeni penal Rašice, da bi u nastavku ekipa iz Bremena uvećala razliku i izjednačila se sa Fortunom u zoni bazaža za opstanak u ligi.