Bundesliga: Dortmund ubjedljiv u Kelnu, Ajntraht ispustio pobjedu protiv Darmštada

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su večeras u gostima Keln sa 4:0, u meču 18. kola Bundeslige.

Strijelci za Borusiju bili su Doniel Malen u 12. i 61, Niklas Filkrug u 58. i Jusufa Mukoko u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je peta na tabeli sa 33 boda, a Keln je na 17. poziciji sa 11 poena.

U narednom kolu, Borusija će dočekati Bohum, dok će Keln gostovati Volfsburgu.

U istom terminu Darmštad i Ajntraht su u Darmštadu odigrali neriješeno 2:2.

Golove za Ajntraht su postigli Niel Nkunku u 33. i Ansgar Knauf u 51. minutu.

Strijelci za Darmštad bili su Julijan Justvan u 61. i Oskar Vilhelmson u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ajntarht je šesti sa 28 bodova, a Darmštad je na posljednjem, 18. mjestu sa 11 poena.

U sljedećem kolu, Ajntraht će dočekati Majnc, dok će Darmštad gostovati Union Berlinu.

U ostalim mečevima, Frajburg je kao domaćin pobijedio Hofenhajm sa 3:2, dok su Hajdenhajm i Volfsburg u Hajdenhajmu odigrali neriješeno 1:1.