Bundesliga: Bajern deklasiran u Bohumu, Jovetićeva Herta poražena od Firta

Aktuelni prvak Bajern je pretrpio težak poraz u Bohumu.

Domaćin je slavio 4:2, iako su ”bavarci” prvi poveli golom Levandovskog u 9. minutu.

Bohumu se isplatila hrabra i odvažna igra i to je rezultiralo da čak četiri puta zatrese mrežu velikana do poluvremena.

Pogađali su Ađei (14), Lokadia (38), Gamboa (40) i Holtman u 44. minutu.

Bajern je u nastavku probao da ispravi situaciju ali osim još jednog gola Levandovskog, nije uspio da pronađe put do mreže.

Poražena je i Herta na gostovanju Grojter Firtu sa 2:1, a naš kapiten Stevan Jovetić je u 76. dobio žuti karton zbog prigovora.

Četiri minuta kasnije imao je dobru šansu, ali i promašaj za nekoliko centimetara.

Menhengadbah je bio bolji od Augsburga sa 2:2, Frajburg i Majnc su remizirali (1:1), a Volfsburg je slavio u Frankfurtu.(2:0).