Budućnost se vratila na vrh Dečić remijem prepustio prvo mjesto

Dečić je u Beranama igrao sa plavskim Jezerom 1:1 i tako ponovo prepustio lidersku poziciju aktuelnom šampionu.

Fudbaleri Budućnosti iskoristili su remi Dečića i preuzeli prvo mjesto na tabeli nakon 25. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

FK Dečić

Ekipa Jezera je do vođstva došla autgolom Igora Nikića u 81. minutu, a bod gostima donio je Bojan Matić u trećem minutu sudijske nadoknade.

REZULTATI

Rudar – Mornar 0:0

Jedinstvo-Franca – Budućnost 1:2

Žarko Korać iz penala 31 – Stefano Almeida 72, Tonći Mujan 84.

Sutjeska MeridianBet – Mladost Lob.Bet 2:1

Đorđe Šaletić 30, Dragan Grivić 74 – Aleksa Maraš 18.

Arsenal – Petrovac 1:1

Ćetko Manojlović iz penala u 44 – Petar Đuričković 12.

Jezero – Dečić AdmiralBet 1:1

Igor Nikić autogol 81 – Bojan Matić 90+3

Napadač Jedinstvo France, Žarko Korać, sa 15 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Meridianbet Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Nekadašnji fudbaler Arsenala, Boban Đorđević, postigao je deset, gol manje Aleksa Maraš iz Mladosti, dok se Oliver Šarkić iz Dečića osam puta upisao u strijelce.

Gol manje ima Slobodan Babić iz Petrovca, dok su se po šest puta upisali Marko Mrvaljević, Draško Božović, Balša Tošković, Dušan Vuković i Balša Sekulić.

Po gol manje postigli su Vasilije Adžić, Petar Grbić, Senaga Naoki, Edis Redžepagić, Stefano Almeida i Bojan Matić.

Tabela: Budućnost 47, Dečić 46, Sutjeska 39, Mornar 39, Jezero 36, Petrovac 31, Arsenal 28, Jedinstvo 23, Mladost DG 20, Rudar 20.