Petak, 3 Maja, 2024

Budućnost sama na vrhu, Sutjeska nakon 113 minuta ostala bez dva boda

Budućnost pitanje poibjednika u Bijelom Polju riješila za svega 30 minuta igre kada je stekla prednost od 3:0.

Fudbaleri Budućnosti su ubijedljivom pobjedom u Bijelom Polju preuzeli lidersku poziciju na tabeli CFL i sada imaju dva boda više od najbližih pratilaca Jezera i Petrovca.

Budućnost je u Bijelom Polju ostvarila treću uzastopnu pobjedu, a Jedinstvo Franca  je već nakon 30 minuta igre bilo u zaostatku od tri gola, tako da je konačnih 4:1 još i dobar rezultat za domaćina.

Sutjeska Merdijanbet i Mladost DG su igrali večeras kraj Bistrice do Nove godine i završili utakmicu bez pbjednika 3:3.

Sutjeska Meridijanbet je još jednom kiksnula ove sezone, pošto večeras kraj Bistrice  nije pobijedila Mladost, pošto su čak tri gola postignuta u nadoknadi vremena, koja je trajala nevjerovatna 23 minuta.

Gosti su stigli do izjednačenja golom veterana Bogdana Milića 107. minutu utakmice, za nove probleme prošlosezonskog pobjednika Kupa Crne Gore.

Adnan Ohrahovac je u 12.  doveo goste u vođstvo, da bi deset minuta kasnije Vasilije Adžić duplirao prednost.

U 30. minutu Mujan je povisio na 3:0. Domaćin je do odmora smanjio preko Cvijovića, ali nije imao snage za nešto više.

“Poker” u mreži Jedinstva kompletirao je Grbić pola sata prije kraja.

Jezero je nastavilo sa dobrim partija, pa je u ovom kolu zaustavilo favorizovani Dečić. U Beranama su mreže mirovale…

Ranije danas, Arsenal i Petrovac su igrali neriješeno 2:2, a remi je viđen i u duelu Rudara i Mornara. 0:0.

Rezultati 7. kola:

Sutjeska – Mladost 3:3

Đorđe Šaletić 46, Marko Matanović 71, Dragan Grivić 90+1 – Boris Došljak 78, Abdulsamed Abdulahi 87, Bogdan Milić 107.

Jedinstvo – Budućnost 1:4

Andrej Cvijović 36 – Adnan Orahovac 12, Vasilije Adžić 21, Tonći Mujan 30, Petar Grbić 59.

Arsenal – Petrovac 2:2

Jasmin Muhović 1, Boban Đorđević (penal) 57 – Luka Malešević 21, Dejan Perović 74.

Jezero – Dečić 0:0

Rudar – Mornar 0:0

Tabela: Budućnost 14, Jezero, Petrovac 12, Dečić 11, Arsenal 10, Sutjeska 8, Mornar 7, Mladost, Jedinstvo, Rudar 5.