Nedjelja, 19 Maja, 2024

Budućnost lako do brejka i čvrstog drugog mjesta

Fudbaleri Budućnosti 11 kola prije kraja učvrstili su se na drugom mjestu, nakon što su danas savladali Dečić (2:0) u derbiju 23. kola Telekom 1.CFL, koji je počeo prije 11 dana, a danas se nastavio od 18.minuta.

,,Plavi” su prije 11 dana stekli prednost od 1:0 autogolom Rudovića, a danas golom Ivanovića u 39. minutu praktično riješila derbi. Duel je protekao u mirnom ambijentu, pred praznim tribinama, u fer igri, gdje nije bilo previše šansi. Budućnost je na poluvremenu imala ozbiljan kapital, Dečić u nastavku morao da krene znatno ofanzivnije, imao prilike Drešaja, Božovića i Božanovića, ali nije mogao da ugrozi Dragojevića, pa je Budućnost lakše nego što se očekivalo došla do trijumfa.

Budućnost je sada na -10 u odnosu na lidera, ekipu Sutjeske, ali i sa +6 u odnosu na Iskru, a čak osam od Dečića, pa se učvrstila na drugoj poziciji