Brazilsko čudo od djeteta srušilo Englesku na ”Vembliju”

Fudbalska reprezentacija Brazila pobijedila je Englesku na Vembliju 1:0 u prijateljskom okršaju.

Gol odluke viđen je u 80. minitu, a postigao je mladi igrač Palmeirasa, Endrik, koji ima 17 godina i kome je ovo bio prvi meč za seniorsku reprezentaciju Brazila.

Isti igrač propustio je veliku priliku u petom minutu sudijske nadoknade, našao se oči u oči sa golmanom Engleske, Pikfordom, ali je pucao pravo u njega. Endrik će od naredne sezone biti novi igrač Real Madrida.

Brazil je u prvom poluvremenu imao priliku da dođe do gola, Paketa je primio dobar pas na ivici šesnaesterca, šutirao ka golu, ali je pogodio stativu u 35. minutu.

Engleska će u utorak igrati sa Belgijom, takođe prijateljski meč, Brazil se odmjeriti snage sa Španijom.