Borusija Dortmund i Atletiko Madrid u četvrtfinalu Lige šampiona

Borusija iz Dortmunda je večeras na Vestfalenu pobijedila sa 2:0 (1:0) i nakon holandskih 1:1 izborila plasman u samu završnicu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja.

U dvomeču nekadašnjih šampiona Evrope, Borusije iz Dortmunda i PSV Ajdhovena uspješniji je bio njemački predstavnik koji se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.

Atletiko iz Madrida je nadoknadio zaostatak iz prvog meča i pobijedio sa 2:1 na Visente Kalderonu, a nakon penala prošao u četvrtfinale i zakazao duel Borusiji.

Njemački predstavnik poveo je već u trećem minutu nakon centaršuta Jana Matsena sa lijeve strane lopta se odbila do Sanča koji sa 20 metara pogađa donji desni ugao gola PSV-a i donosi svom timu prednost.

Nakon toga Holanđani su pokušali da izbore izjednačenje, imali prilike i propuštali ih da izjednače, a kazna je usljedila u petom minutu nadoknade kada je Rojs postigao pogodak za definitivan plasman u četvrtfinale.

Inter je poveo u 33. minutu golom Dimarka i tada se činilo da je pred izabranicima Ćola Simeonea nemoguća misija, ali su njegovi izabranici ekspresno reagovali i već u sljedećem napadu stigli do izjednačenja nakon što je mrežu gostiju pogodio Antoan Grizman.
Imao je Inter šansi u drugom poluvremenu da meč prelomi na svoju stranu, ali je Tiram propustio veliku priliku da odvede svoj tim u četvrtfinale.
Produžetke Atletiku donio je Depaj u 87. minutu, a plasman u četvrtfinale ovjerio je golman Jan Oblak koji je odbranio dva penala – najprije Aleksisu Sančesu, a potom i Klasenu, dok je Lautaro Martinez promašio.