Četvrtak, 9 Maja, 2024

Bolan poraz od Španije u završnici utakmice

Španija je večeras do trijumfa stigla boljom igrom u prvom poluvremenu i poslejdnjih 10 minuta, a konačan rezultat bio je  78:57 (19:14, 23:15, 10:22, 26:6).

Košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom kolu Evropskog prvenstva za žene od selekcije Španije, tako d aće plasman u drugu fazu morati da potraže u poslejdnjem kolu u grupi protiv Letonije.

Nakon dva odigrana kola najzanimljivije je u našoj grupi A u kojoj sve četiri selekcije imaju po pobjedu i poraz, tako da će pobjednici mečeva Crna Gora – Letonija i Turska – Španija osvojiti prva dva mjesta.

Crna Gora je u posljednju četvrtinu ušla sa košem zaostatka, bilo je 52:51, ali je kardinalno odigrana posljednja dionica koja je izabranice Jelene Škerović koštala katastrofalnog poraza.

Najefikasnija u našem timu bila je Marija Leković sa 15 poena, dok je Milica Jovanović ubacila 13, a Nataša Mek 12.

U posljednjem trećem kolu u grupi Crna Gora sjutra gra u 11.15 protiv Letonije, dok Španija i Turska igraju od 19.45 časova.

ŠPANIJA – CRNA GORA 78:57 (19:14, 23:15, 10:22, 26:6)

Tel Aviv – “Tel Aviv arena”. Gledalaca: 100. Sudije: Markeš (Portugal), Tot (Mađarska), Kukelčik (Slovačka).

Španija: Uvina 8, Dominges, Torens 11, Kasas 3, Rodriges 9 (2-1), Kasorla 2, Karera 6, Ginso 8, Mendes, Konde 20, Hil 8, Kevedo 3.

Crna Gora: Mek 12 (2-2), Kovačević 4 (2-2), Živaljević 2, Pašić, Radonjić, Živković 2, Mujović 4, Bigović, Vučetić 5, Šćepanović, Leković 15 (5-5), Jovanović 13 (2-1).