Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Bokelj slavio u derbiju, pobjeda Iskre i Berana

Druga fudbalska liga

U Drugoj fudbalskoj ligi Crne Gore odigrana su četiri meča 5.kola.

Bokelj je na svom terenu savladao Igalo 2:1, strijelci za ekipu iz Kotora bili su Mirković u 33. minutu i Musa u 85.minutu, gol za goste postigao je Stanković.

Iskra je u Ulcinju nakon preokreta slavila protiv Otranta 3:2, domaćin je nakon prvog poluvremena imao prednost od 2:0. Trijumf sastavu iz Danilovgrada donio je Gajić koji je postigao sva tri pogodka.

Istim rezultatom Berane je na svom terenu savladalo Kom. Nakon nešto više od pola sata igre, domaćin je vodio sa 2:0 golovima Mihajla Lončara u 8. i Đorđa Magdelinića u 33. minutu. Marko Kažić smanjio je u 59. minutu, ali je Miodrag Rudan u 77. vratio dva gola viška svojoj ekipi. Konačan rezultat postavio je Vuk Ajković u posljednjim trenucima utakmice.

Preokret je viđen i u Podgorici, gdje je Internacional bio bolji od Grblja – 2:1. Prednost Grblju donio je Marko Đukanović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Haruka Kimura u 56. i Igor Vukčević u 67. minutu donijeli su trijumf ekipi iz Podgorice.