Četvrtak, 2 Maja, 2024

Baksi u posljednjoj četvrtini slomili Voriorse

Čak 46 poena je u posljednjih 12 minuta postigao Milvoki u duelu sa Golden Stejtom – na taj način je stigao do 27. pobjede u sezoni i Voriorsima nanio 21. poraz.

Baksi su nakon tri četvrtine imali dva poena prednosti, a u posljednjoj pokazali koliko mogu da budu moćni, pa se Golden Stejt (bez Stefa Karija) nije mnogo pitao.

Janis Adetokunbo je sa 33 poena bio najefikasniji, Demijan Lilard je upisao 27, a Kris Midlton 24…

Boston je deklasirao Hjuston na svom terenu (145:113) i nastavio seriju na svom terenu, jer je u “TD gardenu” slavio 19. put u isto toliko utakmica ove sezone.

Džejlen Braun je sa 32 koša vodio Seltikse, Džejson Tejtum je postigao 27, a Pejton Pričard 19.

Trener Hjustona Ime Udoka se vratio u Boston prvi put od kada ga je suspendovao, kasnije i smijenio.

“Drago mi je što sam bio opet tu, pored aut linije. Želim Seltiksima sve najbolje”, rekao je Udoka koji je prošle godine morao da napusti Boston nakon afere sa jednom od zapošljenih u franšizi.