Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Arsenalu prvi trofej u sezoni

Arsenal je izjednačio na 1:1 u posljednjim sekundama regularnog dijela utakmice, a mrežu šampiona Engleske pogodio je Leandro Trosar.

Fudbaleri Arsenala osvojili su prvi trofej u sezoni pošto su danas u Londonu u finalu Super kupa (Komjuniti Šild) pobijedili Mančester siti nakon boljeg izvođenja penala.

Delovalo je da će Kol Palmedugo pamtiti borbu za Komjuniti Šild pred sezonu 2023/24. i da će njegov gol iz 77. minuta donijeti trofej klubu za koji navija od malih nogu, čiji je član od osme godine. Ipak, u 11. minutu nadoknade vremena, dakle u 101. minutu Trosar je izjednačio rezultat.

Poslije serije penala, Arsenal je bio uspješniji i slavio 4:1, “Tobdžije su pogodile sva četiri puta i stigle do trijumfa.