Aleks Petkov autogolom udaljio Crnu Goru od Evropskog prvenstva

Našoj selekciji su sada neophodne pobjede protiv Litvanije večeras u Podgorici i relaksirane Mađarske u utorak u Budimpešti ako želi da ode na prvo veliko takmičenje u istoriji, uz obavezan trijumf Bugara u utorak u Leskovcu.

Fudbalska reprezentacija Bugarske pobijedila je večeras je bila na pragu pobjede protiv Mađarske, ali je autogolom Aleksa Petkova gost stigao do 2:2 u 97. minutu i plasmana na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Bugarska je do vođstva doša golom u 78. minutu iz jedanaesterca kojeg je realizovao Despodov, ali je Mađarska izjednačila u sedmom minutu nadoknade vremena.

Mađarska je povela u Sofiji već u 10. minutu nakon pogotka Adama, ali je u 24. minutu Bugarska izjednačila preko Deleva i asistencije Despodova.

Imala je Mađarska veliku priliku u 94. minutu da izjednači na 2:2, nakon soloprodaora Soboslaija, koji je sa nekoliko metara šutirao pravo u dobro postavljenog Naumova.