LŠ: Savić i drugovi srušili prvaka Evrope, Dortmund slavi Halanda

Madriđani su kod kuće savladali aktuelnog šampiona ekipu Liverpula 1:0 golom Saula u 4. minutu, Stefan Savić odigrao je cio meč za domaćina. U Dortmundu nije bilo golova u prvom poluvremenu, na kraju trijumf Borusije nad PSŽ-om od 2:1 uz dva gola nevjerovatnog Halanda. Gol za goste postigao je Nejmar

Pobjedama Atletika i Dortmunda otvorena je osmina finala Lige šampiona.

Haland, Foto: AFC

Madriđani su kod kuće savladali aktuelnog šampiona ekipu Liverpula 1:0 golom Saula u 4. minutu, Stefan Savić odigrao je cio meč za domaćina.

U Dortmundu nije bilo golova u prvom poluvremenu, na kraju trijumf Borusije nad PSŽ-om od 2:1 uz dva gola nevjerovatnog Halanda. Gol za goste postigao je Nejmar.

Za srijedu su zakazani okršaji Atalante i Valensije, kao i Totenhema i Lapjciga. Naredne sedmice igraju Čelsi – Bajern, Napoli – Barselona (utorak), kao i Real Madrid – Mančester siti i Lion – Juventus.

Atletiko Madrid – Liverpul 1:0 (4’ Saul)

Borusija Dortmund – PSŽ 2:1 (69’, 78’ Haland – 75’ Nejmar)

Tok mečeva:

90+5Kraj. Sjajni Atletiko je pobijedio aktuelnog Evropskog Šampiona (1:0), a Dortmund na krilima Halanda srušio PSŽ (2:1)

90+3’ – Šansa za PSŽ. Tiago Silva je bio najbrži u šesnaestercu nakon centaršuta iz kornera i pucao glavom, ali je lopta prozujala iznad prečke.

90’ – Izmejna za Dortmund. Džejdon sančo ide na zaslužen odmor i mijenja ga Marsel Šmercel. 2 minuta je produžen meč u Dortmundu, četiri u Madridu.

87’ –  Nova javna opomena za PSŽ. Karton dobija i Marko Verati koji će propustiti takođe naredni meč.

84’ – Novi karton za PSŽ. Lahoz je sada kaznio Tomaša Meniera zbog ružnog starta i on propušta sledeću utakmicu.

81’ – Ogromna šansa za PSŽ. Nejmar je pucao unutar šesnaesterca ali je pogodio lijevu stativu.

80’ – Prinudna izmjena za Liverpul. Henderson se povrijedio i zamjenio ga je Džejms Milner.

78’ – Dortmund ponovo vodi. Sjajan gol postiže nevjerovatni Haland nakon s velike udaljenosti nakon što mu je loptu dodao Đovani Rejna. To je njegov deseti pogodak u sedam mečeva Lige šampiona ove sezone.

77’ – Izmjena i za Atletiko Madrid. Dijego Kosta mijenja Anhela Koreu.

77’ – Izmjena za PSŽ. Pablo Sarabia Mijenja Anhela di Mariju.

75’ – Gol za PSŽ. Mbappe je odlično asistirao Nejmaru koji je poslao loptu u praznu mrežu.

73’ – Kakva je ovo prilika bila za Liverpul. Džordan Henderson se našao u šesnaestercu i pucao, ali mu je šut je prošao kraj lijeve stative.

72’ – Nove izmejene Atletika ii Liverpula. Viktor Vitolo ulazi umjesto Alvara Morate, a Aleks Okslejd Čemberlejn mijenja Mohameda Salaha.

69’ – Gol za Dortmund. Odbijenu loptu je dočekao Erling Braut Haland i zakucao ju u mrežu. Navas je bio nemoćan.

68’ –

66’ – Kakva prilika za PSŽ. Kilijan Mbape je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati snažno po sredini gola. Roman Burki je bio oprezan i lagano mu je obranio šut.

60’ – Novi karton i za PSŽ. Dobio ga je Nejmar.

59’ – Novi karton za Liverpul. Džoi Gomez testira strpljenje suca i sada mu je Simon Marčinjak dao žuti karton zbog zakašnjelog starta.

54’ – Prvi žuti karton za PSŽ. Zaradio ga je Idrisa Geje zbog ružnog starta.

53’ – Najbolja prilika za Liverpul. Salah je pucao glavom nakon asistencije Gomeza, ali je lopta prozujala malo pored lijeve stative.

46’ – Sudije Marčinjak i Lahoz davaju znakove za početak drugog poluvremena. i Simeone i Klop prave izmjene na startu. Divok Origi mijenja Sadia Manea u Liverpulu, a Markoš Ljorente Tomaša Lemara u Atletiku.

45+1’Poluvrijeme: Samo jedan gol u prvih 45 minuta. Dao ga je Saul za vođstvo Atletika. Liverpul nemoćan u napadu, Salah, Mane i Firmino ne dolaze do izražaja. Savić odlično kombinuje odbranom Atletika. U Dortmundu iznenađujuće malo šansi, Borusija nešto konkretnija…

45’ – Nema nadoknade na Signal iduna parku i završeno je prvo poluvrijeme. Minut na Vanda Metropolitani.

44’ – Prvi žuti karton i za Dortmund. Dobio ga je Aksel Vitcel.

40’ – Prva javna opomena za Liverpul. Žuti karton je dobio Sadio Mane zbog grubog starta.

36’ – Novi pokušaj Halanda nakon asistencije Sanča ali se spetljao.

35’ – Dobra šansa za Liverpul. Fino je loptu u šesnaestercu primio Salah. Našao je prostora za šut i pucao pod prečku, ali mu je nažalost obrambeni igrač blokirao šut.

35’ – Opasan pokušaj za Dortmund. Sančo šalje loptu Halandu koji je pucao tik pored lijeve stative.

28’ – Puno sreće za Atletiko. Pomoćnik suca diže zastavicu i glavni sudac zaustavlja igru. Mohamed Salah je poslao loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

27’ – Dobar pokušaj za Dortmund. Sančo je ispratio dodavanje na rub šestnaesterca i pucao. Njegov pokušaj je išao prema desnoj stativi, ali Navas je bio spreman i nije dozvolio da se rezultat promijeni.

27’ – Opasan pokušaj za Atletiko. Alison sada uživa u pljesku navijača za svoju izvanrednu obranu. Uspio je zaustaviti udarac iz blizine koji je uputio Alvaro Morata veličanstvenom obranom. Lopta bi vjerojatno završila po sredini mreže.

24’ – Polušansa za Dortmunt. Džejdon Sančo je poslao loptu u šesnaesterac, ali je Kejlor Navas dobro reagovao i prekinuo napad.

10’ – Prva prilika za PSŽ. Nejmar je pokušao zabiti iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla par centimetara pored desne stative.

4’ – Gol za Atletiko. Saul je zabio nakon kornera. Lopta je prošla kroz šumu igrača i on je lagano zabio pored Alisona. Sudije su konsultovali Var i gol je potvrđen.

1’ – Počeli su mečevi!!!

“Redsi” važe za favorita u dvomeču protiv “kolčonerosa”, ali Dijego Simeone želi da pomrsi konce Jirgenu Klopu.

S druge strane “milioneri” igraju protiv najskupljeg evropskog kluba na krilima Nejmara i Mbapea, ali s novom zvijezdom u usponu Erlingom Halandom neće dići bijelu zastavu.

Simeone pred večerašnji duel ne može računati na Žoaa Felikasa koji je bolestan, kao ni na Hereru, Poveda i Tripijea zbog povreda, dok kod Klopa zbog povreda u kombinaciji nijesu Klajn, Laruci i Šaćiri.

S druge strane, Favr neće moći da računa na Brenta, Delajinija i Rojsa zbog povreda, dok kod Tuhela nijesu uvršteni Aučiče, Dagba, Dialo zbog povreda i Paredeš  zbog odluke trenera.

Postave:

Atletiko Madrid: Oblak – Felipe, Savić, Renan Lodi, Vrsaljko – Tomaš, Saul, Lemar, Koke – Morata, Korea

Liverpul: Alison – Van Dajk, Gomez, Robertson, Aleksander-Arnold – Fabinjo, Vajnaldum, Henderson – Firmino, Mane, Salah

Borusija Dortmund: Burki – Humels, Zagadu, Pišček – Vitsel, Kan, Gerero, Hakimi – Haland, Azar, Sančo

PSŽ: Navas – Silva, Kimpembe, Kurcava, Menije – Markinjos, Verati, Geje – Mbape, Nejmar, Di Maria

Glavni arbitar meča na Vanda Metropolitani je Poljak Simon Marčinjak, dok je na Signal Iduna Parku Španac Antonio Migel Mateu Lahoz.