LŠ: Mendi presudio desetkovanoj Atalanti, Siti siguran u Budimpešti

Građani su kao gosti u Budimpešti savladali Borusiju Menhengladbah 2:0

Silva, Foto: AFP

Mančester siti i Real zakoračili su ka četvrtfinalu Lige šampiona.

”Građani” su kao gosti u Budimpešti savladali Borusiju Menhengladbah 2:0.

Od starta je ekipa Pepa Gvardiole krenula ofanzivno ka golu njemačkog tima i inicijativu je nakon centaršuta Kansela krunisao Bernardo Silva.

Nije se ni u nastavku promijenio odnos snaga, a Silvu je poslije gola upisao i asistenciju.

Pronašao je Žesusa, koji je 25 minuta prije kraja zaključao utakmicu.

Real je pobijedio u Bergamu, iako je desetkovan doputovao u Italiju.

Rano isključenje Frojlera omogućilo je Madriđanima da imaju više loptu u posjedu i napadaju.

Gol odluke dao je Floran Mendi u 86. minutu, preciznim udarcem sa oko 20 metara.

Atalanta – Real Madrid 0:1 (Mendi 86’)

Borusija Menhengladbah – Mančester Siti 0:2 (Silva 29’, Žezus 65’)

Tok mečeva:

90+4 – I to je to. Real je praktično u zadnji čas  preko Mendija srušila otpor Atalante koja je od 18. minuta igrala s igračem manje, dok je Siti s dva gola Bernarda Silve i Žezusa miran pred revanš na Etihadu.

90+3 – Kakva šansa za Menhengladbah. Hanes Volf je odapeo projektil u desnu stranu gola, ali je Enderson fantastično odbranio.

90+1 – Kakva je ovo šansa bila za Real! Kazemiro je bio u šesnaestercu i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

87’ – Prinudna izmjena za Mengengladbah. Žonas Hofman se očigledno povrijedio pa ga je zamijenio Hanes Volf.

86’ – GOOOLLL! Real koristi igrača više, Mendi je poentirao za vođstvo u Bergamu. Precizno je pogodio sa 20 metara.

86’ – Dvostruka izmjena za Atalantu. Palomino i Malinovski mijenjaju Maelea i Iličića.

84’ – Sporna situacija pred golom Sitija. Hofman je pao u kaznenom prostoru, ali sudija ne pokazuje na bijelu tačku.

83’ – Prilika za Siti. Rijad Marez je primio niski pas u šesnaestercu, namjestio se na šut i opalio iz sve snage, ali je Somer bio na pravom mjestu i sjajno intervenisao.

80’ – Dvostruka izmjena za Siti. Foden i Žezus izlaze, a mijenjaju ih Tores i Aguero.

76’ – Dvostruka izmjena za Real. Kalvo i Duro mijenjaju Asensia i Iska.

74’ – Nova promjena za Menhengladbah. Štindl izlazi, a mijenja ga Embolo.

71’ – Javna opomena za Atalantu. Robin Gozens je dobio žuti karton zbog zakašnjelog starta.

69’ – Izmjena za Siti. Marez mijenja Sterlinga.

65’ – GOOOL za Siti! Bernardo Silva je glavom dodao loptu, a dočekao ju je Gabriel Žesus i opet glavom poslao u mrežu. Rezultat je 0:2.

63’ – Dvostruka izmjena za Menhengladbah. Lazaro i Turam mijenjaju Lajnera i Pleu.

57 – Po izmjena za Atalantu i Real. Iličić mijenja Murijela za Atalantu, Mariano mijenja Vinisijusa za Real.

55’ – Novi karton za Real. Zapisan je i Mendi.

54’ – Ovo je moglo biti opasno. Gabrijel Žesus je presjekao loptu Bensebainiju i našao se u povoljnoj situaciji prema golu Somera, ali se nije najbolje snašao pa je izblokiran. Menhengladbah je imao puno sreće.

48’ – Šansa za Real. Luka Modrić je napravio mjesta u šestnaestercu za udarac, ali njegov šut je prozujao pored lijeve stative.

46’ – Nastavljaju se mečevi na Gjuis stadionu i Puškaš areni!!!

Na poluvremenu jedan gol i to Silve za vođstvo Sitija u Njemačkoj. Real nakon što je dobio igrača više igra ofanzivnije, ali nije našao put do mreže Atalante.

45+1 – Puno sreće za Atalantu. Pjerluiđi Golini senzacionalno brani udarac glavom koji je uputio Kazemiro. Prihvatio je precizno ubacivanje, ali nije uspio svladati golmana sa svojim pokušajem koji je išao nisko po sredini gola.

30’ – Prinudna izmjena za Atalantu. Mario Pašalić mijenja povrijeđenog Duvana Zapatu.

29’ – GOOOL za Siti. Bernardo Silva je sjajno utrčao na centaršut Kansela i  glavom pogodio lijevi dio gola.  Somer je bio nemoćan. 0:1

23’ – Žuti karton za Real Madrid. Zaradio ga je Kazemiro.

18’ – Atalanta će ostatak meča igrati s igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Remo Frojler. Oborio je s leđa Mendija, bio je posljednji igrač u odbrani, pa mora ranije u svlačionicu.

10’ – Nakon uvodnih deset minuta nema golova na mečevima. Siti ima veći posjed u Mađarskoj, ”građani” pritiskaju, pokušali su Foden i Sterling, ali promjene rezultata nije bilo. U Bergamu je mirno na startu.

1’ – Počinju mečevi u Bergamu i Budimpešti!!!

Kraljevski klub bi važio za favorita u meču protiv ”boginja”, ali veliki broj povreda može prevagnuti na drugu stranu, dok u drugom susretu ”građani” važe za apsolutne favorite koji pretenduju i za titulu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Strateg Atalante Đan Pjero Gašperini pred večerašnji meč neće računati na Hatobera, dok trener Reala Zinedin Zidan neće imati čak devet igrača među kojima su glavni napadač Karim Benzema, kao i Azar, Karvahal, Militao, Marselo, Ramos, Odriozola, Rodrigo i Valverde.

S druge strane trener Menhengladbaha Marko Rouz neće imati Dakura, Musela i Kizeru, dok će stručnjak Sitija Pep Gvardiola biti bez Ake.

Postave:

Atalanta: Golini – Romero, Đimsiti, Toloi – Frojler, De Run, Gozens, Maehle – Pesina – Murijel, Zapata

Real Madrid: Kurtoa – Načo, Varan, Mendi, Lukas – Kazemiro, Modrić, Kros – Isko, Žunior Vinisijus, Asensio

Borusija Menhengladbah: Somer – Zakaria, Ginter, Elvedi – Kramer, Hofman, Neuhaus, Benzbaini, Lajner – Štindl, Plea

Mančester Siti: Ederson – Laport, Dias, Kanselo, Voker – Rodri, Foden, Gundogan – Gabrijel Žesus, Silva, Sterling

Glavni arbitar meča na Gjuis stadionu biće Njemac Tobijas Štiler, dok će na Puškaš areni pravdu dijeliti Portugalac Artur Soareš Dias.