LŠ: Totenhem preokretom do finala, Moura het trikom slomio Ajaks u Amsterdamu (VIDEO)

"Spursi" su napravili fudbalsko čudo kada su ih "kopljanici" na njihovom novom stadionu savladali 0:1 i poveli u Amsterdamu 2:0. Čudotvorac je Lukas Moura koji je postigao het- trik i odveo Totenhem u finale najelitnijeg evropskog takmičenja u Madridu

Odigran je i drugi revanš meč polufinala Lige šampiona. U dramatičnom meču u Johan Krojf areni Totenhem je savladao Ajaks 2:3 i plasirao se u finale protiv Liverpula.

foto BBC

“Spursi” su napravili fudbalsko čudo kada su ih “kopljanici” na njihovom novom stadionu savladali 0:1 i poveli u Amsterdamu 2:0. Čudotvorac je Lukas Moura koji je postigao het- trik i odveo Totenhem u finale najelitnijeg evropskog takmičenja u Madridu.

Ajaks je sajajno otvorio meč i već u petom minutu poveo golom De Lihta. U narednom minutu Totenhem je mogao da izjednači preko Hjong-Min Sona, ali se stativa ispriječila.

U 39. minutu Ajaks je udvostručio prednost golom Hakima Zijeha nakon asistencije Dušana Tadića i tada je već bilo izgledno da Ajaks ide u finale.

U drugom poluvremenu nastupa Lukas Moura. On je za samo četiri minuta uspio da izjednači rezultat golovima u 55. i 59. minutu.

Ajaks uprkos brzom poravnanju rezultata nije paničio i nastavio da napada. U 79. minutu Zijeh je mogao staviti tačku na sve ali se stativa ispriječila pogotku.

Koban momenat za Ajaks uslijedio je u posljednjim sekundama meča kada se junak Lukas Moura izborio za prostor u šesnaestercu zabio u donji desni ugao i napravio preokret.

Finalni meč između Liverpula i Totenhema biće odigran prvog juna u Madridu.

Ajaks – Totenhem 2:3 (1:0)

90+7’ I to je to. Totenhem je napravio čudo i plasirao se u finale Lige šampiona.

90+5’ Goool za Totenhem. Moura se izborio za prostor u šesnaestercu i primio pas koji je poslao Dele Alli, te je zabio u donji desni ugao. Totenhem preokreće za finale.

90+4’ Karton za Ajaks. Dobio ga je Onana za odugovlačenje.

90+3’ Kakva šansa za Ajaks. Zijeh je u situaciji jedan na jedan pucao, ali Ljoris je sjajnom paradom intervenisao.

90’ Igra se još pet minuta.

89’ Posljednja izmjena i za Ajaks. Doni Van de Bek je napustio teren, a zamijenio ga je Lisandro Magalan.

86’ Kakva šansa za Totenhem. Jan Vertongen je ispratio centaršut unutar peterca, ali njegov udarac glavom je završio samo na prečki.

82’ Posljednja izmjena za Totenhem. Ben Dejvis je ušao umjesto Deni Rouza..

81’ Poketino pravi izmjenu. Erik Lamela je ušao umjesto Kierana Tripiera.

79’ Kakva prilika za Ajaks. Zijeh pogađa desnu stativu nakon šuta s poludistance.

77’ Karton i za Ajaks. Zaradio ga je Hakim Zijeh.

76’ Žuti karton za Totenhem. Dobio ga je Deni Rouz.

70’ Totenhem može da odahne. Obećavajući centaršut u šesnaesterac je čekao Tadić. Međutim, odbrambeni igrač je uspio presjeći tu loptu i otkloniti opasnost.

67’ Nova izmjena Ajaksa. Kasper Dolberg je napustio teren, a mijenja ga Dejli Sinkgraven.

63’ Kakva prilika za Ajaks. Tadić je opet uposlio Zijeha, ali njegov udarac je završio malo pored desne stative.

60’ Izmjena za Ajaks. Džoel Veltman ulazi u igru, umjesto Lase Šonea.

59’ Novi gol Moure. On je naletjeo na loptu unutar kaznenog prostora i svladao golmana udarcem unutar lijeve stative. Totenhemu fali samo jedan gol za finale.

55’ Gol za Totenhem. Glavnu ulogu u akciji odigrao Dele Alli i uposlio Lukasa Mouru je završio akciju odličnim šutem u donji desni ugao i savladao Onanu.

53’ Kakva šansa za Totenhem. Dele Ali je dočekao centaršut unutar kaznenog prostora i uputio udarac prema desnoj strani gola. Onana je bio spreman i sa fantastičnom obranom zaustavio njegov pokušaj.

50’ Žuti karton za Ajaks. Krivac je Kasper Dolberg za grubu reakciju.

46’ Izmjena Totenhema na poluvremenu. Viktor Vanijama izlazi, a mijenja ga Fernando Ljorente.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2’ Arbitar Feliks Brih je dao znak za kraj prvog dijela igre.

45’ Sudija je produžio poluvrijeme za dva minuta.

35’ Goool za Ajaks. Dušan Tadić je bio nesebičan i poslao loptu Hakimu Zijehu koji je sjajnim udarcem s ivice šesnaesterca poslao loptu u desne rašlje. Ljoris je bio nemoćan.

31’ Kakva prilika za Ajaks. Tadić je u svom stilu predriblao defanzivca i pucao unutar šesnaesterca, ali je lopta prošla malo pored desne stative.

24’ Novi pokušaj Totenhema. Kristian Eriksen je primio niski pas u šesnaestercu, namjestio se na šut i pucao po sredini gola. Na njegovu nesreću, Onana je opet bio na visini zadatka.

23’ Opasna prilika za Totenhem. Son je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom pucao iz sve snage po sredini gola. Andre Onana je bio oprezan i lagano mu je obranio šut.

17’ Prvi žuti karton za Totenhem. Zaradio ga je Musa Sisoko za grubi start.

6’ Kakva šansa za Totenhem. Hjong-Min Son je odlučio iznenaditi golmana šutem s ruba šesnaesterca, ali je pogodio lijevu stativu.

5’ Goool za Ajaks. De Liht se sjajno snašao nakon kornera Šonea. Pucao je u lijevu stranu gola i savladao nemoćnog Ljorisa.

4’ Fenomenalna prilika za Ajaks. Dušan Tadić je snažno pucao izvan šesnaesterca, ali je Ljoris dobro reagovao.