Njukasl deklasirao Totenhem

Fudbaleri Njukasla savladali Totenhem rezultatom 4:0

Njukasl se poigravao sa Totenhemom na svom “Sent Džejms parku” 4:0 i udaljio rivala od plasmana u Ligu šampiona.

“Svrake” su u prvom dijelu postigle dva gola za dva minuta i trasirale put ka pobjedi.

Poveo je domaćin preko Isaka u 30. minutu. Gordon je povukao kontranapad, a potom poslao upotrebljiv pas za Isaka, koji se oslobodio jednog defanzivca gostiju i poslao loptu u mrežu.

Na 2:0 povisio je upravo Gordon preciznim udarcem sa sedam-osam metara u 32. minutu.

U nastavku još dva gola u mreži Spursa. Isak je svojim drugim golom u 51. minutu otklonio sve dileme.  Šveđanin je izbjegao ofsajd zamklu , izašao sam ispred golmana gostiju i rutinski ga matirao.

Konačan rezultat postavio je Šar u 87. minutu, udarcem glavom, nakon kornera.

Njukasl je šesti sa 50 bodova, dok Totenhem dijeli četvrto mjesto sa Aston Vilom, oba tima imaju po 50.