Mančester siti preko Njukasla do polufinala FA kupa

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u polufinale FA kupa pošto su na “Etihadu” eliminisali Njukasl rezultatom 2:0 (2:0).

Glavna figura utakmice bio je Bernardo Silva koji je postigao vodeći pogodak, a zatim je uticao na to da Sven Botman skrene loptu u sopstvenu mrežu za 2:0 i postavi konačan rezultat već u 31. minutu.

Imao je Siti dosta prilika da ovaj meč okonča i mnogo ubjedljivije, ali Žeremi Doku i Erling Haland nisu pogađali.

Siti čeka žrijeb u kojem će se sigurno naći Koventri, te pobjednici duela Lester – Čelsi, Junajted – Liverpul.