MUNDIJAL Hrvatska na penale prošla Japan i izborila četvrtfinale SP-a, Livaković junak

Vatreni će u borbi za polufinale igrati protiv boljeg iz duela između Brazila i Južne Koreje koji je na programu večeras.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u uzbudljivom meču poslije penala pobijedila Japan rezultatom 3:1. Nakon regularnih 90 minuta i poslije produžetaka rezultat je bio 1:1.

Prvi su prijetili Hrvati u 8. minuti kada je Tomiyasu pogriješio i dodao loptu do Perišića, koji je izašao sam i neometan pred Gondu, ali mu je japanski golman odbranio. Vatreni su i nakon toga imali više od igre, a u 28. minuti najbolju šansu nije iskoristio Kramarić, koji nije uspio doći do lopte u petercu nakon ubačaja Perišića.

Poslije toga probudio se i Japan koji je prijetio u 41. minuti. Maeda je odlično prošao Modrića, onda su odigrali Japanci dobru akciju, a veliku šansu je propustio Kamada koji je šutirao preko gola sa sedam-osam metara.

Samo dvije minute kasnije Samuraji su poveli. Maeda je pogodio nakon prekida i odbijene lopte pored uspavane hrvatske odbrane za vodstvo Japana 1:0.