Vučevićevim Bulsima opasno visi plej-of

Iako su u većem dijelu sezone bili i lideri Istočne konferencije, serijom loših rezultata nakon Ol-star vikenda ekipi Čikago Bulsa opasno visi plasman u plej-of.

Ekipa iz Ilinoisa je kasno sinoć poražena od Nju Orleansa 126:109 i sada na petoj poziciji ima samo trijumf više od Klivlenda i Toronta.

Vučević i saigrači odlično su parirali Pelikansima pune tri četvrtine, a onda je domaćin serijom 17:2 početkom posljednjeg kvartala riješio pitanje pobjednika.

Crnogorski centar ostavio je solidan utisak sa 16 poena, devet skokova i tri asistencije.

U odsustvu Demara Derozana, glavnu ulogu imao je Zek Lavin sa čak 39 poena, ali Bulsima to nije bilo dovoljno za trijumf.

Kod Nju Orleansa izdvojili su Divonte Grejem sa 30 i Si Džej Mekalum sa 25 poena.

Pelikansi su deveti na Zapadu sa skorom 31-42, dok je Čikao na Istoku na petoj poziciji sa 42 pobjede na 73 utakmice.