Vaterpolo klasik pripao barakudama: Hrvatska nadigrala Srbiju

''Barakude'' su sjajno počele utakmicu, povele 5:1, ali su ''delfini'' uspjeli da se vrate i krajem treće četvrtine izjednače na 8:8. Međutim, potrošili su srpski vaterpolisti mnogo energije dok su sustizali zaostatak, pa je nakon toga Hrvatska opet preuzela kontrolu i potom stigla do sigurne pobjede

Derbi dana na vaterpolo turniru pripao je Hrvatima, koji su pobijedili Srbiju

”Barakude” su sjajno počele utakmicu, povele 5:1, ali su ”delfini” uspjeli da se vrate i krajem treće četvrtine izjednače na 8:8.

Međutim, potrošili su srpski vaterpolisti mnogo energije dok su sustizali zaostatak, pa je nakon toga Hrvatska opet preuzela kontrolu i potom stigla do sigurne pobjede.

Nakon ovog meča Hrvatska ima tri pobjede i poraz, dok je Srbija na polovičnu učinku pred posljednje kolo.

Najefikasniji na meču bili su Hrvati Maro Joković i Paulo Obradović sa po četiri gola.

U srpskoj selekciji tri gola Nikole Jakšića.

Ekipa Ivice Tucaka ovim trijumfom je i definitivno obezbijedila plasman u četvrtfinale, a u posljednjem kolu će protiv Španije pokušati da dođu i do prvog mjesta pred nokaut fazu.

U završnoj rundi Srbi će igrati protiv naše reprezentacije, u ponedjeljak od sedam sati.