ABA: Budućnost osvojila Topolicu i plasirala se u finale

Podgoričani su u revanšu pobijedili Mornar u Baru 92:78

Edžim i Pulen, Foto. Mornar/Media Pro

Košarkaši Budućnosti prvi su finalisti ABA lige.

Podgoričani su u revanšu pobijedili Mornar u Baru 92:78.

Na taj način tim Dejana Milojevića sa 2:0 riješio je seriju i sada čeka rivala pošto će Crvena Zvezda i Igokea u majstorici odlučiti o pobjedniku.

Gosti su večeras u Topolici nakon izjednačenog prvog poluvremena meč riješili u trećoj četvrtini.

Dobili su je 27:17, stvorili dvocifrenu prednost koju su rutinski čuvali u posljednjem periodu.

Džastin Kobs je bio najefikasniji u pobjedničkom timu i ubacio je 21 poen. Vrlo važnu rolu imao je Dela Vale, koji je dao 17 poena, ubacio pet trica, a sa nekoliko vezanih izdiktirao je ritam u trećem periodu. 14 poena ubacio je Rid uz devet skokova.

Kod Mornara koji je u drugom poluvremenu dao samo 28 poena, najefikasniji Nidam sa 13, 12 je ubacio Smit, 11 Vranješ.

Mornar – Budućnost 78:92 (20:27, 30:25, 17:27, 11:13)

IV četvrtina:

78:92 – Dela Vale pogađa petu trojku i time je završen meč. Budućnost se plasirala u finale.

78:89 – Poeni Kobsa, uzvraća Vranješ.

76:87 – Opao je intenzitet u posljednjoj četvrtini i Budućnost čuva velikih plus 11.

74:86 – Trojka Nidama za minus 12.

69:82 – Nova trojka Dela Valea na startu posljednje četvrtine, uzvraća Smit.

III četvrtina

67:79 – Ivanović pogađa trojku, Pulen izvraća na isti način i time je završen treći period.

64:76 – Nova trojka Dele Valea za velikih plus 12.

62:71 – Atraktivna rampa Rida, Dela Vale pogađa trojku za plus devet.

60:67 – Veliki nalet Budućnosti za velikih plus deset, koju prekida Nidam trojkom.

56:61 – Serija trojki na obje strane. Danilo Nikolić, Gebrijel pa Kobs.

50:53 – Tri poena Rida na startu treće dionice, Nidam uzvraća trojkom.

II četvrtina

50:52 – Trojka Kobsa za novi preokret, Gebrijel propušta poentiranje i time je završena druga četvrtina. Slijedi pauza!!!

50:49 – Mitrović realizuje 1/2 bacanja, Jeremić uzvraća svojim uspješnim bacanjima za novi preokret.

45:47 – Trojka Nidama za potpuni egal, Kobs uzvraća uspješnim bacanjima.

42:43 – Trojka Kobsa, priključuje mu se Rid svojim poenima za novi preokret i plus tri Budućnosti, uzvraća Lazić.

40:38 – Mini serija Budućnosti za potpuni egal, uzvraća Jeremić uspješnim bacanjima.

38:34 – Trojka Lazića, uzvraća Ivanović floaterom, a Smit odgovara svojim poenima za plus četiri Mornara.

31:30 – Serija Mornara 9:0 za novi preokret, koju prekida Kobs uspješnim slobodnim bacanjem.

22:29 – Prve poene u drugoj dionici postiže Vajthed, uzvraća Dela Vale.

I četvrtina

20:27- Trojka Dela Valea za velikih plus sedam i time je završena prva četvrtina.

16:20 – Trojka Popovića za novi preokret, priključuje se Danilo Nikolić poenima uz dodatno bacanje za plus četiri.

16:14 – Ogromna serija Budućnosti 10:1 za preokret, a Pulen trojkom i poentiranjem vraća plus dva za Mornar

10:8 – Poeni Edžima i zakucavanje Popovića za samo minus dva.

7:4 – Serija Mornara poenima Lukovića i trojkom Gebrijela za plus pet, koju prekida Mitrović.

2:2 – Prve poene u meču postiže Luković, uzvraća Mitrović.

Košarkaši Mornara u ”Topolici” dočekuju Budućnost i pod imperativom su pobjede ukoliko žele da izbore majstoricu u ”Morači” nakon što su tamo pretrpjeli poraz 97:88 u prvom meču.

Večerašnji rivali igraju šesti meč ove sezone kako u Evrokupu tako i u regionalnom takmičenju i Barani su upisali tri pobjede, a Podgoričani dvije.

Izabranici Mihaila Pavićevića su upisali obje pobjede u grupnoj fazi Evrokupa, kao i u 23. kolu regionalnog takmičenja u ”Topolici”, dok su momci Dejana Milojevića slavili u ”Morači” u sklopu desetog kola i pomenutog prvog polufinalnog meča ABA lige.

Postave:

Mornar:

Budućnost:

Sudijski trio koji će djeliti pravdu u ”Topolici” su Ilija Belošević i Uroš Nikolić iz Srbije, kao i Josip Radojković iz Hrvatske.