Subota, 4 Maja, 2024

SLAVI CRNA GORA: Lavice savladale Francusku i OSVOJILE BRONZU!

Herojski su odigrale rukometašice Crne Gore i nakon dva produžetka došle do medalje

Rukometašice Crne Gore uspjele su poslije velike borbe i trilera da san pretvore u javu. Pobijedile su Francusku sa 27:25 (22:22, 13:12), osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Najefikasnije u sastavu Crne Gore, bile su Jovanka Radičević sa šest, Đurđina Jauković sa po pet, Itana Grbić i Matea Pletikosić sa po četiri gola. Marta Batinović je imala 12 odbrana.

Kod Francuske, Estel Minko je postigla četiri, Laura Flipes, Lusi Granijer i Orlean Konor po tri gola.

Francuska je slovila za velikog favorita uoči meča za bronzanu medalju. Crna Gora je bila svjesna da igra protiv selekcije koja je osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i koja ih je dobila u grupnoj fazi takmičenja, ali je odlučno i hrabro ušla u meč, odlučna u namjeri da se do posljednjeg minuta bori za podvig, za mjesto na pobjedničkom postolju.

Izabranice Bojane Popović su ponovo imale veliku podršku sa tribina, bilo je evidentno da je selekciji Francuske teško pao poraz od Norveške u polufinalu, a Crna Gora je polovinom ovog perioda igre vodila sa 8:6. Francuska se naravno nije predavala, uslijedio je rat nerava do kraja ovog perioda igre, a na semaforu je, posle pravog projektila Itane Grbić sa zvukom sirene pisalo – 13:12 za Crnu Goru.

U nastavku meča, Crne Gora je uz odličnu odbranu, dva gola u nizu Đurđine Jauković i dve sjajne odbrane Marte Batinović pobjegla na 16:13. Francuska je za deset minuta igre postigla samo jedan gol. Međutim, bilo je jasno da ništa nije gotovo.

Francuska je stigla do 17:18 na nešto više od deset minuta prije kraja, ali je imala dvije rukometašice manje na parketu, što je Crna Gora iskoristila i ponovo pobjegla na 20:17. Ali, na pet minuta prije kraja, Francuska je stigla do egala – 20:20.

Kanon je kaznila novu grešku Crne Gore, Francuska je povela sa 21:20. Bojana Popović je uzela minut odmora kako bi pronašla modus da vrati ekipu u ritam, da stigne do medalje. Poslije osam minuta bez gola, Radičević je pogodila za 21:21. Francuska je izgubila loptu, a Đurđina Jauković pogodila za 22:21.

Francuska je imala napad za izjednačenje na 60 sekundi prije kraja. Crnoj Gori je trebala jedna odbrana da san postane java. Uslijedio je prekršaj u napadu, a zatim i velika greška Crne Gore, a zatim i sedmerac za Francusku. Odgovornost je preuzela Zadi Deuna, koja je bila sigurna – 22:22.

Uslijedila su dva produžetka po pet minuta. Nakon prvog, na semaforu je pisalo 24:23 za Crnu Goru u režiji Matee Pletikosić i Ivane Godeč. Jovanka Radičević je pogodila za 25:23, Deuna smanjila na 24:25. Tatjana Brnović je bila sigurna za 26:24, a Deuna promašila sedmerac. Crna Gora nije ispustila drugu meč loptu, stigla je do bronzane medalje.

Tok meča ste mogli pratiti na portalu AKTUELNO

2. produžetak

Zadi promašuje sedmerac, Crna Gora blizu pobjede!  (minut do kraja)

26:24 Brnović sa crte.

25:24 Na drugoj strani Zadi sigurna iz sedmerca.

25:23 Radičević pogađa sa penala, ponovo imamo plus 2.

Prvi napad ima Crna Gora i odmah isključenje za Francusku, Kano ide van na dva minuta.

1. produžetak

Kraj prvog produžetka, odbrana Batinović u posljednjoj sekundi.

24:23 Pletikosić trese mrežu nakon solo prodora. (65. min)

23:23 Francuska odmah uzvraća.

23:22 Prvi gol u produžetku postiže Godeč.

Kraj drugog poluvremena, igraće se produžeci.

22:21 Važan gol Jauković. (59. min)

21:21 Radičević peti put sigurna sa linije penala.

20:21 Ponovo Francuskinje postižu gol, Popović traži tajm-aut.

20:20 Serija 3:0 i izjadnačenje.

20:19 Francuska ponovo veže dva gola, Lasors je strijelac.

20:18 Kanor smanjuje na dva gola razlike.

20:17 Radičević koristi sedmerac koji je izborila Brnović. (48. min)

19:17 Pletikosić koristi situaciju sa dvije igračice više.

18:17 Lasors kažnjava grešku Pletikosić.

18:16 Horaček smanjuje a potom pravi faul za isključenje. (44. min)

18:15 Brnović vraća na tri gola razlike.

17:15 Kano trese mrežu iz skok šuta.

17:14 Radičević ne griješi sa sedam metara. (41.min)

16:14 Granije je smanjila nakon kontre.

16:13 Ponovo Jauković, snažan šut sa distance.

15:13 Treći gol Jauković. (35. min)

13:13 Izjednačenje Francuske nakon minut igre u nastavku.

Počelo je drugo poluvreme, Francuska ima prvi napad u nastavku.

Kraj prvog poluvremena.

13:12 Grbić postiže fanstastičan gol n aisteku prvog dijela igre.

12:12 Pletikosić odmah uzvraća. (28.min)

11:12 Sjajan gol Minko, serija Francuske 3:0

11:11 Ponovo Francuska veže dva gola i stiže do izjednačenja.

Pavićević je prethodno dobila isključenje kada je zaustavila kontru Francuskinja.

11:9 Pletikosić se upisala u strijelce. (23.min)

Problem nam je već drugo isključenje Tatjane Brnović.

10:8 Radičević ponovo sigurna sa penala , koji je izborila Grbić. (22. min)

9:8 Grbić postiže svoj treći gol večeras.

Prvo isključenje za Francusku, Ondkono mora 2 minuta van.

8:7 Francuskinje koriste situaciju sa igračicom više.

8:6 Pavićević koristi odbitak nakon što je Grbić pogodla stativu. (17. min)

7:6 Jauković vraća prednost “lavicama”.

6:6 Brnović za novo izjednačenje.

5:6 Zadi u padu matira Rajčić. (13.min)

5:5 Grbić uzvraća.

4:5 Ramusović je pogodila sa crte, da bi Francuskinje uzvratile golom iz brzog napada.

3:4 Sjajan gol Jauković nakon asistencije Grbović.

2:4 Drugi gol Valentini. Prethodno je na dva minuta isključena Tatjana Brnović. (9.min)

2:3 Radičević smanjuje sa sedam metara.

1:3 Nze Minko pogađa iz kontre za dva gola razlike.

1:2 Laura Flip pogađa.

1:1 Valentini izjednačava sa krila.

1:0 Grbić postiže prvi gol na meču.

Na drugoj strani, Rajčić upisuje prvu odbranu.

Meč je počeo, Crna Gora ima prvi napad.

Medicinski tim nije dao dozvolu da Milena Raičević igra večeras, tako da će se “lavice” Francuskoj suprostaviti bez nje.

Ovo je njihov drugi međusobni duel na šampionatu, nakon što je Francuska u Skoplju, na startu glavne runde, trijumfovala 27:19.

Za titulu prvaka Evrope, u 20 sati i 30 minuta, igraće Danska i Norveška.