Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Kvalifikacije za Eurobasket: Uspješan debi Radovića, Crna Gora bolja od Velike Britanije

Košarkaši Crne Gore savladali su Veliku Britaniju 81:74 na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo iduće godine.

Todorović, Foto: FIBA

Važna pobjeda naše selekcije protiv glavnog konkurenta u borbi za mjesto koje vodi na smotru najboljih selekcija Evrope.

Dobra prva četvrtina Crne Gore 24:14, međutim pad u igri u drugoj dionici što koriste gosti da smanje do poluvremena na 42:38.

Odlična igra u nastavku, odlična odbrana, treći period igre dobili smo 20:10 za +14 pred posljednjih deset minuta.

Na pet minuta do kraja meča gosti su smanjili na 68:61, ušlo se u uzbudljivu završnicu, ali su Šehović i drugovi odbili nalet Britanije i slavili 81:74.

Džastin Kobs je upisao 19 poena, Todorović je dodao 16, a po 11 su uknjižili Šehović i Bjelica.

Kod Britanaca najuspješniji je bio Majls Heson s 20 poena, Soko je dodao 18, a deset je upisao Olaseni.

Naredni meč Crne Gore je u ponedjeljak protiv Francuske s početkom u 18:45.

Crna Gora – Velika Britanija 81:74 (24:14, 18:24, 20:10, 19:26)

IV četvrtina:

81:74 – Kobs uspješno realizuje bacanja, Britanija griješi i Kobs ponovo poentira s linije slobodnih i završen je meč na pravi način.

77:74 – Kobs realizuje jedno od dva bacanja u završnici, Soko zakucava.

76:71 – Popović i Kobs poentiraju, a Britanci uzvraćaju istom mjerom preko Hesona i Sokoa

72:63 – Mini serija Britanaca koju prekida Nikolić trojkom.

68:57 – Kobs s linije bacanja i Šehović poentiraju za plus 11.

64:57 – Simonović prekida nalet, a Mokford uzvraća trojkom i Oreford se priključuje polaganjem za minus sedam.

62:52 – Heson realizuje jedan od dva bacanja na startu posljednje dionice i ubacuje trojku.

III četvrtina:

62:48 – Šehović realizuje tri bacanja, a Ivanović kasni za sirenom i poništena je trojka za kraj treće dionice.

59:48 – Ivanović postiže trojku za plus 15, a Heson uzvraća svojom serijom poena.

56:44 – Serija se nastavlja tojkom Nikolića za najubjedljiviju prednost, koju prekida Heson.

53:42 – Serija poena Todorovića  i Popovića za velikih plus 11 .

44:40 – Prve poene nakon pauze postiže Soko, Popović uzvraća svojim.

II četvrtina:

42:38 – Mokford i Heson poentiraju, a Šehović uzvraća s tri uspješna bacanja za kraj poluvremena.

39:34 – Trojka Bjelice za plus pet.

34:30 – Mini serija Britanaca i približavaju se na minus jedan, a Šehović uzvraća trojkom.

31:26 – Heson realizuje tri bacanja, a Bjelica uzvraća trojkom.

28:23 – Glasen poentira i smanjuje na minus tri, a Todorović uzvraća svojim poenima nakon tri minuta igre bez pogotka.

26:21 – Kobs prekida seriju uspješnim bacanjima, Soko uzvraća poenima s poludistance.

24:19 – Nelson postiže trojku na startu druge dionice, Soko se priključuje sigurnim bacanjima.

I četvrtina:

24:14 – Soko postiže trojku u posljednjim momentima i smanjuje zaostatak na minus deset u prvoj četvrtini.

20:9 – Soko postiže poene iz skoka, a Popović uzvraća trojkom.

17:7 – Serija Britanije poenima Olasenija i trojkom Hesona koju prekida Todorović svojim poentiranjem.

15:2 – Nova serija Crne Gore za velikih plus 13.

8:2 – Kobs postiže nove poene, koju prekida Olaseni.

6:0 – Serija se nastavlja poenima Kobsa i Bjelice.

2:0 – Prve poene u meču upisuje Danilo Nikolić s linije bacanja.

0:0 – Počinje meč u Morači!!!

Pobjeda protiv Britanaca je imperativ ako Ivanović, Todorović i drugovi žele novi plasman na Evropsko prvenstvo. Jer, Francuska je prvi favorit u grupi G, dok je Njemačka, kao domaćin šampionata Starog kontinenta, veći zborila vizu…

U narednom kolu Crna Gora će igrati protiv Francuske za tri dana.