Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Uroš Plavšić srušio Partizan u posljednjoj sekundi

Pobjednika je odlučio Uroš Plavšić, koji je nakon promašaja Nikole Topića loptu ubacio u koš Partizana desetinku sekunde prije kraja utakmice i tako obezbijedio pobjedu Megi koja je od starta utakmice bila u vođstvu.

Košarkaši Partizana odigrali su još jednu katastrofalnu utakmicu ove sezone i poraženi su potpuno zasluženo od Mege sa 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25 )poenima u posljednjoj sekundi, iako je domaćin vodio cijelu utakmicu.

Partizan je samo dva puta u posljednjoj četvrtini uspio da izjednači, posljednji put na 86:86, na 17 sekundi prije kraja utakmice, dok je Mega vodila uglavnom dvocifrenom razlikom, koja je u jednom trnutku iznosila i 20 poena, bilo je 52:32 u trećem minutu drugog poluvremena.

Najzaslužniji za poraz Partizana ponovo je kapiten Kevin Panter koji je utakmicu završio bez poena, šutem iz igre 0/8 i indeksom korisnosti -10.

Uzalud je i večeras trener Željko Obradović vjerovao u Pantera i uveoi ga u igru 5,35 minuta prije kraja, pošto je ovaj upropastio sve što je dotakao.

Panter je pri mrezultatu 82:80 u dva napada Partizana dva puta šutnu, jednom za tri, drugi put za dva, oba puta promašio i potom napravio petu ličnu i završio utakmicu bez poena.