Učinci sokola: Prvo isključenje Jovetića, noć za pamćenje Mijatovića

Prošlu sedmicu, kada su crnogorski fudbaleri u pitanju obilježio je Milan Mijatović, koji je odbranjenim penalom pogurao Levski do pobjede nad Ludogorecom u četvrtfinalu Kupa Bugarske.

Mijatović, Foto: PFC Levski

Stevan Jovetić je u dresu Monaka dobio prvi crveni karton u karijeri, dok je Sead Hakšabanović dao gol za pobjedu Norčepinga u prvenstvu Švedske.

GOLMANI

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže) Opet se vratio na klupu kao rezerva gledao domaći trijumf Anžea nad Nantom (2:0).

MILAN MIJATOVIĆ (Levski Sofija) Bio heroj Levskog u četvrtak veče, odbranio penal u penal ruletu protiv Ludogoreca u četvrtfinalu Kupa Bugarske (0:0, penalima 6:5) i odveo svoj tim u polufinale. Za vikend ponovo sačuvao mrežu, ali Levski remizirao sa Botevom na strani (0:0).

MATIJA ŠARKIĆ (Aston Vila) Nije bio u konkurenciji za utakmicu Lester Aston Vila.

ODBRANA

MARKO SIMIĆ – Traži novi klub nakon rastanka sa uzbekistanskim Pakhtakorom.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio) Lacio nije igrao prethodnog vikenda zbog korona virusa. “Nebeskoplavi” nakon 26 kola imaju bod manje od lidera Juventusa.

STEFAN SAVIĆ (Atletiko Madrid) Nije imao svoj dan u remiju “kolčonerosa” sa Seviljom (2:2) na stadionu “Vanda Metropolitano”

MARKO VEŠOVIĆ (Legija Varšava) Uklopio se u sivilo ekipe Legija poražena kod kuće od Pjasta (2:1), ali kao lider ima osam bodova više upravo od Pjasta. Vešo zamijenjen u 90. minutu.

DUŠAN LAGATOR (Soči) Sa klupe gledao domaću pobjedu Sočija nad Uralom (2:0).

RISTO RADUNOVIĆ (Astra) – Odigrao dobar meč u domaćem trijumfu nad Botosanijem (1:0), Astra je četvrta na tabeli.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan) – Nije bio u konkurenciji za sastav, Partizan kod kuće jedva savladao Radnički iz Niša (1:0).

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka) Kvalitetna predstava na Rujevici u pobjedi nad Hajdukom iz Splita (2:0), zaradio žuti karton.

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska) Zbog crvenog kartona preskočio trijumf nad Podgoricom kraj Bistrice (1:0).

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) Odradio posao u pobjedi nad Podgoricom u Nikšiću (1:0).

NEMANJA SEKULIĆ (Zeta) Odigrao loše, kao i cijela Zeta protiv Budućnosti pod Goricom, na kraju poraz 4:1.

VEZNI RED

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante) Levante na svom stadionu remizirao sa Granadom (1:1), Điđo igrao do 78. minuta i zaradio žuti karton.

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec) Zbog povrede nije igrao protiv Sigme na strani (1:1).

ALEKSANDAR ŠCEKIC (Partizan) Igrao cijeli meč protiv Radničkog iz Niša, Partizan se mučio, ali slavio sa 1:0.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež) Nije bio u konkurenciji za sastav protiv Sent Trudena (0:0).

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Sjajan protiv Falkenberga u okvori švedskog kupa postigao pobjedonosni gol u 68, devet minuta prije dobio žuti karton.

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Visla Krakov) Postigao gol u 6. minutu, ali Visla nije izdržala do kraja, pa je remizirala sa Lehom kod kuće (1:1). Vukan ostao odličan utisak.

DENI HOČKO (Muskron) Muskron na svom stadionu savladao Vasland Beveren autogolom našeg Andrije Vukli^ čevića (1:0), Hočko jedan od najboljih.

MARKO BAKIĆ (Muskron) Igrao do 69, zaradio žuti karton, bio odličan dok je bio na terenu protiv Vaslanda (1:0).

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska) Zbog kartona nije igrao u pobjedi nad Podgoricom (1:0).

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska) Ni Piksi nije učestvovao u trijumfu nad “žutima” (1:0), ali zbog povrede.

MARKO JANKOVIĆ (Krotone) Igrao posljednjih 10 minuta u trijumfu Krotonea nad Venecijom na strani (3:1).

NAPAD

STEVAN JOVETIĆ (Monako) Dobio prvi crveni karton u karijeri na gostovanju Nici u 86. minutu, “kneževi” poraženi sa 2:1.

FATOS BEĆIRAJ (Makabi Netanja) Zbog korona virusa izraelska liga se nije igrala.

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) Južnokorejska K1 liga je odložena do daljnjeg zbog koronavirusa.