Subota, 4 Maja, 2024

Turska nakon velike drame prvak Evrope

Najzaslužnija za titulu je reprezentativka Turske Melisa Vargas koja je osvojila 41 poen, dok se na drugoj strani Tijana Bošković zaustavila na 37.

Odbojkašice Turske su nakon velike borbe u pet setova pobijedile reprezentaciju Srbije sa 3:2 (25:27, 21:25, 22:25, 25:22, 15:13) i osvojile titulu prvaka Evrope.

Srbija je vodila sa 1:0 i 2:1 u setovima, ali je Turska vjerovala u preokret i poslije dva sata i 37 minuta igre pobijedila dvostrukog uzastopnog svjetskog šampiona.

Posljednji poen, kako to i priliči, osvojila je Vargas, koja je stavila tačku na jedno od epskih finala i Turska je osvojila prvu titulu prvaka Evrope u istoriji.

Srbija je igrala posljednja četiri finala evropskih prvenstava, ali je posljednja dva finala izgubila. Holandija je u Briselu stigla do bronze, pošto je u meču za treće mjesto pobijedila Italiju sa 3:0.

Zanimljivo da je selektor Srbije Đovani Gvineti izgubio peti puta finale Evropskog prvenstva.