Spektakl u Premijer ligi: Devet golova na Etihadu, Arsenal i Totenhem raspucani

Čak 22 pogotka na svega četiri premijerligaške utakmice u terminu od 16 sati – prštalo je na Etihadu gdje je šampion brojao do šest, a veoma ubjedljive pobjede ostvarili su i fudbaleri Arsenala i Totenhema.

Mančester Siti je svojim navijačima, ali i neutralnim ljubiteljima ove čarobne igre, priredio pravi spektakl.

Izabranici Pepa Gvardiole su sa 6:3 savladali Lester, a bolji početak ”građani” nisu mogli da zamisle pošto su već do sredine prvog poluvremena dali četiri gola.

De Brujne, Marez, Gundoan i Sterling bili su strijelci, što je bio ishod prvog poluvremena.

A onda, pravo niotkud, buđenje Lestera… Gosti od 55. do 66. minuta daju tri gola i unose rezultatsku neizvjesnost – pogađali su Medison, Lukman i Ihenačo.

Međutim, branilac trona nije dozvolio preokret. Laport i Sterling su na kraju ovjerili siguran trijumf Sitija, 15. u sezoni, pa četa Pepa Gvardiole sada ima 47 bodova, šest više od Liverpula koji ima i meč manje.

Arsenal je u gostima počistio Norič sa 5:0, a goleadu je otvorio Saka, da bi se uoči odlaska na odmor potpisao i Tirni.

U nastavku – novi gol Sake, a potom su mrežu domaćih tresli i Lakazet i Smoit Rou.

Totenhem je dobio mali londonski derbi protiv Kristal Palasa sa 3:0.

Kejn, Moura i Son donijeli su važan trijumf ”pijevcima” koji su sada petoplasirani tim Premijer lige.

Iznenađenje je priredio Sautempton koji je sa 3:2 izašao na kraj sa Vest Hemom.

Od 18.30 igraće Aston Vila – Čelsi, a od 21 čas rivali su Brajton i Brentford.