Nedjelja, 12 Maja, 2024

Skandalozno: Navijači Anderlehta prekinuli derbi sa Standardom (VIDEO)

Glavni sudija je nekoliko puta upozoravao kako će, ukoliko se neredi ne smire, prekinuti utakmicu

Utakmica 4. kola Lige za prvaka fudbalskog prvenstva Belgije između Standarda iz Liježa i Anderlehta prekinuta je u 31. minutu pri vođstvu Standarda od 2:0.

Razlog je ubacivanje baklji i petardi na teren od gostujućih navijača.

Standard je poveo golovima Marina (22) i Mpokua (29. minut, sa bijele tačke), a takav rezultat nije se svidio navijačima gostiju koji su zasuli teren zapaljivim sredstvima.

Glavni sudija je nekoliko puta upozoravao kako će, ukoliko se neredi ne smire, prekinuti utakmicu. Nije pomoglo. Kako su se gostujući navijači oglušili na ta upozorenja odlučio je da okonča utakmicu.

Na tabeli, Standard je trenutno treći sa 33 boda, pet manje od vodećeg Genka. Anderleht je peti sa 26.