Nedjelja, 28 Aprila, 2024

SC Derbi u finišu slomio otpor FMP-a

Tim iz Podgorice upisao 11. pobjedu i nastavlja borbu za plej-of

Nakon osvajanja Kupa, “studenti” opet pobjeđuju – košarkaši SC Derbija savladali su FMP u 22. kolu Admiralbet ABA lige, večeras u “Morači” 94:85.

Izjednačen meč prelomile su trojke u posljednja četiri minuta – najprije je dvije pogodio sjajni centar Tomislav Ivišić (80:70), a odmah za njim i Luka Bogavac i Mateo Drežnjak… Sve nakon toga bilo je lakše, pa je tim iz Podgorice upisao 11. pobjedu i nastavlja borbu za plej-of.

Najefikasniji u crnogorskom timu bio je Drežnjak sa 26 poena, Emir Hadžebegović je ubacio 18, a Ivišić 17. Na drugoj strani Matic Rebec je upisao 19.

Odlično su “studenti” otvorili meč, brzo su otišli na plus osam (26:18), vodili su 30:24, kad je gost serijom 8:0 okrenuo rezultat – do kraja prvog poluvremena obje ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi na odmor otišle sa neriješenim rezultatom 39:39.

Izjednačen meč viđen je i sve do pomenuta četiri minuta prije kraja, a super akcija Matea Drežnjaka i Emira Hadžibegovića i pomenute trojke Ivišića najavile su trijumf…