SC Derbi opet namučio Partizan

SC Derbi je odigrao odlično prvo poluvrijeme, ali je Partizan preokrenuo rezultat u trećoj četvrtini i na kraju zasluženo pobijedio sa 78:84 (26:20, 15:18, 17:25, 20:21).

Košarkaši SC Derbija ponovo su namučili Partizan u Podgorici, ali nijesu uspjeli da naprave iznenađenje u 24.kolu Admiralbet ABA lige,

od starta utakmice vođena je neizvjesna borba, a pobjednik je odlučen u posljednjih pet minuta kada se Partizan odvojio zahvaljujući nekim nerezonskim propustima domaćina i stigao na kraju do važnog trijumfa.

Sjajan je, pogotovo u prvom poluvremenu, bio Obri Doukins koji je postigao 21 poen.

Najbolji igrač utakmice bio je Balša Koprivica koji je ubacio 20 poena, imao osam skokova, i po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu za indeks korisnosti 26. Džejms Naneli je postigao 17, a Kevin Panter 16 poena.

SC DERBI – PARTIZAN 78:84 (26:20, 15:18, 17:25, 20:21)

Podgorica – Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.650. Sudije: Javor (Slovenija), Radojković, Kardum (Hrvatska).

SC Derbi: Bogavac 9 (2-1), Pavlićević, Vučeljić, Hadžibegović 9 (3-2), Baćović 8 (3-2), Ivišić 9 (4-3), Dokins 21 (2-2), Drobnjak 5 (5-3), Drežnjak 7 (6-5), Todorović, Kapusta 7 (2-2), Mirković 3 (4-3).

Partizan: Smit, Koprivica 20 (4-4), Panter 16 (1-1), Smailagić 7 (1-1), Jaramaz 2 (1-0), Naneli 17 (4-4), Trifunović 2, Anđušić 5 (1-0), Doužer 5, Ponjitka 2, Kaminski 4 (2-2), Kaboklo 4.