Četvrtak, 16 Maja, 2024

Sara Vasiljević trojkom srušila Budućnost u Požegi

Crnogorski šampion je samo u prvoj četvrtini imao prednost, ali je nakon toga Sloga zaigrala znatno bolje i zasluženo stigla do trijumfa.

Košarkašice Budućnosti poražene su večeras u Požegi od domaće Sloge sa 60:58, u prvom od četiri kontrolna meča tokom mini turneje po Srbiji.

Košarkašice Sloge iugrale su veoma čvrsto u dobrani, pa je domaći tim je u 33. minutu stigao do prednosti od 14 poena (56:42).

U završnici utakmice Budućnost je uspjela da se vrati i da sa 16 postignutih i svega jednim primljenim poenom napravi preokret 35 sekundi prije kraja.

Ipak, u posljednjim trenucima Sara Vasiljević je pogodila trojku za pobjedu domaćina  od 60:58.

U timu Budućnost Bemaks najefikasnija bila je Nikolina Ilić sa 12, dok su sa po deset poena meč završile Maja Bigović, Jelena Bulajić i Dragana Domuzin.

Podgoričanke će sjutra u Hali sportova igrati protiv Partizana.