Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

Rutinska pobjeda Crne Gore na startu Svjetskog prvenstva

Konačnih 35:10 (6:1, 10:0, 9:5,10:4 ) samo su rezultat brze i efikasne igre u sve četiri četvrtine utakmice.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore ostvarila je očekivanu i ubijedljivu pobjedu na startu Svjetskog prvenstva u Fukuoki.

Crna Gora je već nakon prvih osam minuta stekla veliku prednost i već tada je bilo jasno da će to biti sigurna pobjeda u kojoj će naši igrači imati priliku da provjere i neke akcije za jače rivale kao što su Španija i Srbija.

Zbog toga i ne čudi što su se svi naši vaterpolisti tokom utakmice našli u bazenu, i svi se upisali u strijelce, s izuzetkom golmana Tešanovića i Andrića.

Konačnih 35:10 (6:1, 10:0, 9:5, 10:4 ) samo su rezultat brze i efikasne igre u sve četiri četvrtine utakmice. U drugom poluvremenu došlo je do opuštanja, pa je i Južna Afrika pokazala da nije bez kvaliteta.

CRNA GORA – JUŽNA AFRIKA 35:10 (6:1, 10:0, 9:5, 10:4)

Fukuoka – Akvatik centar. Gledalaca: 500. Sudije: Liang Žang, Nikola Džonson. Igrač više: Crna Gora 6-6, Južna Afrika 6-2. Peterci: Crna Gora 3-3, Južna Afrika 2-2.

CRNA GORA: Andrić (pet odbrana), Mačić 1, Đ. Radović 6, Averka 1, Vujović 4, Popadić 3, Vidović 2, Đurđić 5, Ukropina 3, Spaić 4, Matković 2, V. Radović 4, Tešanović (šest odbrana).

JUŽNA AFRIKA: Mejdi (jedna odbrana), Roman 1, Viler, Badenhorst 1, Lorenson, Stoun 2, Taker, Bandžan, Krondž, Faber 2, Hauvard 2, Svenpul 2, Mej (četiri odbrane).