Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Rukometašice će igrati za sedmo mjesto u Evropi

Crna Gora će igrati za sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu za igračice do 19 godina u Rumuniji.

U prvom meču razigravanja, tim trenera Igora Markovića poražen je od Švedske 30:28, pa će protiv poraženog iz okršaja Francuske i Švajcarske, igrati za sedmo mjesto na smotri najboljih selekcija Evrope.

Još jedan neizvjestan meč odigrale su naše djevojke, na poluvremenu imale dva gola minusa (16:14), u nastavku preokrenule i do kraja bile u igri da dođu do pobjede.

Švedska je ipak, u trenucima odluke bila bolja i došla je do prilike da se bori za peto mjesto na prvenstvu.

Jelena Vukčević, Anđela Milošević i Ivana Vujadinović postigle su po šest golova.

Andrea Škerović je upisala šest odbrana.