Četvrtak, 2 Maja, 2024

Rud bolji od Kecmanovića u finalu turnira u Estorilu

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u finalu turnira iz kategorije 25o u portugalskom Estorilu od Norvežanina Kaspera Ruda sa 6:2, 7:6.

Rud, koji je peti teniser svijeta pobijedio Kecmanovića i osvojio prvu titulu u 2023. godini i na taj način na ATP listi preskočio Rusa Danila Medvedeva i od sjutra će biti na četvrtoj poziciji.

S druge strane na ATP listi napredovao je i Kecmanović, koji je u Estoril došao kao 40. reket svijeta, a od sjutra će biti na 34. mjestu.

Nakon uvodnog gema Rud je vezao pet gemova, poveo 5:1 i lagano osvojio prvi set. U drugom su teniseri propuštali brejk šanse, pa je pobjednika odlučio taj-brejk. U taj-brejku je bilo neizvjesno do rezultata 3:3 – tada je Rud osvojio četiri poena zaredom, samim tim i titulu.