River nadigrao Boku na Monumentalu, finale Kopa Libertadores na vidiku

Fdbaleri River Plejta savladali su največeg rivala Boku Juniors na svom Monumentalu sa 2:0 u prvom meču polufinala Kopa Libertadores.

Domaći tim je poveo u sedmom minutu. Nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad Boreom i pregleda VAR-a dosuđen je penal. Upravo je Bore precizan izvođač penala za prednost Rivera od 1:0.

U nastavku River je takođe bio bolji. Igra Boke je bila potpuno bezidejna, a River to koristi i u 70. minutu kada postiže i drugi gol. Fantastičnu asistenciju Matijasa Suareza u gol pretvara Naćo Fernandez za prednost od 2:0.

Sa druge strane Boka u napadu nije napravila ništa i na kraju su gosti dobro prošli sa samo dva gola u mreži.

Revanš meč se igra za tri sedmice na Bombonjeri i sigurno da nas čeka novi spektakl.