Remi Sitija i Čelsija u derbiju Premijer lige

Fudbaleri Mančester sitija i Čelsija odigrali su danas neriješeno 1:1, u derbi meču 25. kola Premijer lige.

Čelsi je odigrao dobru utakmicu, dobro se branio i bio opasan iz kontranapada. Jednu takvu šansu iskoristio je Rahim Sterling u 42. minutu kada je donio i vođstvo gostujućem timu.

U nastavku meča je uslijedio veliki pritisak Sitija, naročito u završnici. Čelsi se branio koliko je mogao, ali je na kraju Đorđe Petrović ipak savladan.

Strijelac izjednačujućeg gola bio je Rodri u 83. minutu.

Siti je treći na tabeli Premijer lige sa 53 boda i uz utakmicu manje ima dva boda manje od Arsenala i četiri manje od prvoplasiranog Liverpula. Čelsi je sada deseti sa 35 osvojenih bodova.

Fudbaleri Mančester sitija u narednom kolu Premijer lige dočekuju Brentford, dok Čelsi očekuje finale Liga kupa protiv Liverpula.