Utorak, 7 Maja, 2024

Real lako do tri boda

Fudbaleri Real Madrida savladali su Elče sa 4:0 (3:0) u odloženoj utakmici 21. kola La Lige.

Kraljevski klub poslije trijumfa nad fenjerašem opet ima zaostatak od osam bodova za liderom Barselonom.

Ančelotijev tim je do prednosti došao već u osmom minutu. Asensio je povukao loptu sa četrdesetak metara, prošao između dvojice rivala i plasirao loptu u donji desni golmanov ugao.

Real je duplirao prednost u 31. minutu. Upravo je Benzema pogodio, i to iz penala nakon što je Roko igrao rukom.

Već do poluvremena su razriješene sve dileme u vezi s pobjednikom, u prvom minutu nadoknade je Benzema opet pogodio iz jedanaesterca, ovoga puta dosuđenog zbog grubog starta Dijega Gonzalesa.

Nastavio je Real sa napadima i u nastavku, a u 80. minutu Luka Modrić – koji je ušao u igru dvanaest minuta ranije – udarcem van šesnaesterca postiže gol.

Madriđani u subotu gostuju Osasuni, dok Elče dan kasnije dočekuje Espanjol.