Rajt promašio pobjedu, Galinata nije

Budućnost je veći dio utakmice vodila deset i više poena razlike, ali je sve prosula ju posljednjoj četvrtini, kada je ispustila sigurnu prednost, i na kraju je poražena 76:75 (17:18, 17:21, 20:24, 22:12) poenima u uz zvuk sirene.

Imala je Budućnost Voli večeras sve u Solunu, ubjedljivo vođstvo, igru, ali ni to nije bilo dovoljno da se pobijedi Aris i napravi veliki korak ka posvajanju jednog od prvih šest mjesta u Evrokupu.

Budućnost je veći dio utakmice vodila deset i više poena, razlike, ali je sve prosula u posljednjoj četvrtini kada je ispustila sigurnu prednost i na kraju poražena sa 76:75 (17:18, 17:21, 20:24, 22:12) poenima u uz zvuk sirene.

Aris je pobijedio Budućnost u dramatičnoj završnici poenima Galinata, nakon ofanzivnog skoka, osam desetinki do kraja meča.

Mogla je Budućnost i ranije da riješi utakmicu, u nekoliko navrata je imala i dvocifrenu prednost, a 36 sekundi prije kraja, pri vođstvu 75:74, Budućnost je imala napad da obezbijedi pobjedu, ali je Rajt promašio trojku.

Megi je obezbijedio ofanzivni skok, loptu proslijedio ponovo do Rajta, koji se ispostavilo bio tragičar utakmice.

Plej Budućnosti je ušao u reket i ponovo promašio, a Aris iskoristio posljednji napad za pobjedu. Harel je bio neprecizan za tri, a Galinat iz ofanzivnog skoka, između Rajta i Nikole Tanaskovića vratio loptu u koš za pobjedu grčkog tima.

ARIS – BUDUĆNOST VOLI 76:75 (17:18, 17:21, 20:24, 22:12)

Solun – dvorana “Nikos Galis”. Gledalaca: 2.319. Sudije: Peres (Španija), Kovalski (Poljska), Đovaneti (Italija).

Aris: Slaftsakis, Stark 2, Sanogo 6 (2-1), TOLIOPOLOS 20 (2-2), Katsivelis 3 (2-1), BLUMBERGS 4 (2-1), BOHORIDIS 9, Persidis, De Sousa 9 (2-1), Harel 6, BENKSTON 3 (1-1), GALINAT 14 (8-5).

Budućnost Voli: MIHAILOVIĆ 4 (4-4), Ilić, Megi 6 (3-3), Makundu 4 (2-2), Ferel 13 (3-2), Grbović, DŽONS 9 (2-1), TANASKOVIĆ 10, RAJT 14 (2-1), POL 4 (2-1), Kamenjaš 11 (4-3).