Prva pobjeda kadeta na Evropskom prvenstvu

Mladi ''lavovi'' pobijedili su Italiju (31:22) u utakmici trećeg kola A grupe, a u nastavku prvenstva razigravaće za plasman od devetog do 16. mjesta

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina, koje se održava u Podgorici.

Mladi ,,lavovi“ pobijedili su Italiju (31:22) u utakmici trećeg kola A grupe, a u nastavku prvenstva razigravaće za plasman od devetog do 16. mjesta.

Selekcija koju predvode trener Nedim Selmanović i koordinator mlađih selekcija Draško Mrvaljević odigrala je najbolji meč na šampionatu, povela 5:1, a u 28. minutu imala sedam golova prednosti (16:9).

U nastavku je Crna Gora rutinski privela meč kraju.

Igrač utakmice Andrej Dobrković bio je najefikasniji sa sedam pogodaka, Radoš Premović je postigao šest, a gol manje Mirko Latković.

Poneđeljak je na šampionatu slobodan dan, a prvi meč u razigravanju crnogorski tim odigraće u utorak.