Premijer liga: Vest Hem iskoristio greške Čelsija, lider pao u gradskom derbiju

Skupo su fudbaleri Čelsija platili greške u gradskom derbiju sa Vest Hemom, koji je pred svojim navijačima savladao lidera 3:2, u 15. kolu Premijer lige.

Čelsi je poveo u 28. minutu preko Tijaga Silve, ali je potom nakon loše komunikacije između Žoržinja i Mendija golman ”plavaca” skrivio penal iz kojeg je Lancini izjednačio.

Ipak, pred odlazak na odmor, Zijeh je progirao Maunta, koji je iz prve dao lijep gol za 1:2.

U nastavku je Coufal proigrao Bovena za izjednačenje u 56. minutu, da bi u završnici Čelsi primio još jedan jeftin gol.

Dugo je u 87. minutu Masuaku razmišljao šta da uradi sa loptom, a onda je iskosa sa lijeve strane poslao u mrežu Čelsija, uz obilatu pomoć golmana Mendija.

Čelsi uz meč više ima bod prednosti u odnosu na Siti, koji će gostovati od 18.30 Votfordu.

Vest Hem je na četvrtom mjestu sa šest bodova zaostatka za vodećim.