Petak, 3 Maja, 2024

Premijer liga: Junajted savladao Everton na Gudisonu, Solskjer nadmudrio Anćelotija

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su 3:1 na gostovanju Evertonu, u osmom kolu Premijer lige.

Mančester Junajted, Foto: AFP

“Đavoli” su bili pod pritiskom zbog slabijih rezultata u posljednje vrijeme i glasnih spekulacija da bi menadžer Ole Gunar Solskjer mogao da bude smijenjen.

Nije dobro počeo meč za Junajted jer je Bernard u 19. minutu doveo domaće u vođstvo.

Međutim, Bruno Fernandeš je potom izrastao u junaka preokreta gostiju.

Najprije je u 25. minutu izjednačio, da bi u 32. minuta centrirao ka Rašfordu, koji nije zakačio loptu glavom, koja je potom završila u mreži.

U sudijskoj nadoknadi Bruno je asistirao Edinsonu Kavaniju, za njegov prvijenac u klubu sa “Old Traforda”.

Mančester junajted ima 10. bodova na 13. mjestu, dok je Everton nakon trećeg uzastopnog poraza ostao na 13 bodova, na petom mjestu.