Petak, 3 Maja, 2024

Premijer liga: Čelsi raspucan protiv Barnlija, Junajted u finišu došao do pobjede

Fudbaleri Čelsija pobijedili su Barnli na gostovanju 1:4, u okviru osmog kola Premijer lige.

Domaći su poveli golom Vilsona Odobreta u 15. minutu.

Amen Al Dahil autogolom omogućio je Čelsiju da poravna rezultat.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo timu iz Londona.

Kol Palmer je povećao na 2:1, Rahim Sterling je bio strijelac u 65. minutu, da bi Palmer još jednom zatresao mrežu deset minuta kasnije.

Mančester junajted spasio se u posljednjim minutama od sigurnog poraza, na kraju savladavši Brentford 2:1.

Vodeći pogodak za goste postigao je Matijas Džensen u 26. minutu.

Junajted je do izjednačenja stigao tek u četvrtom minutu sudijske nadoknade golom Skota Mektominija.

Isti igrač je tri minuta kasnije donio pobjedu svojoj ekipi.

Everton je ubjedljivo savladao Bornmut na domaćem terenu 3:0, dok Fulam vodi protiv Šefilda 2:1.

Ranije danas Totenhem je pobijedio Luton minimalnim rezultatom.